Marka değil, kalite satıyoruz.
 

1994'ten beri UNCUNUZ

 
 

ÜYE OL  |  GİRİŞ    |  ŞİFREMİ UNUTTUM

Şanlıurfalı fırıncı esnafı, yanıbaşlarında mantar gibi türeyen denetimsiz fırınlardan ve bedava biber, patlıcan ile tepsi pişirmekten şikayetçi olduklarını belirtti.Şanlıurfalı Fırıncı Esnafına mikrofonlarımızı uzatarak sorunlarını dinledik.
Mikrofonlarımıza konuşan bir esnaf, maliyetlerin yüksekliğinden yakınarak şöyle dedi, “Şanlıurfa’da Fırıncı esnafı olarak zor durumdayız. Bir torba un 50 lira olmuş. Tepsi, patlıcan isot pişirmekten iş yetiştiremiyoruz. Affedersiniz ailesine söz söyleyemeyen gelip bize çatıyor. Başkanımıza sesleniyoruz, bu derdimize çare bulsun.”
Bir başka fırıncı esnafımız sosyal hayatılarının olmadığını vurgulayarak şunları dile getirdi, “Milletin tepsisini isotunu pişiriyoruz. Yine de yaranamıyoruz. Sosyal hayatımız yok. Arkadaşlarımızdan özür dileyerek söylüyorum, hayvan gibi gelip hayvan gibi gidiyoruz. Ne sosyal hayatımız ne de sosyal güvencemiz var. Yetkililer bize el uzatsın.”
Ekmekten çok başka şeyle pişirmek zorunda kaldığını belirten bir esnafımız ise bıkkınlığını şu sözlerle diler getirdi. “Sabah erken gelip, tepsi, biber patlıcan pişiriyoruz. Bir milletin suyunu ısıtmadığımız kaldı. Rezillik, Urfa’da fırıncılık yapılmaz.”
Yetkililerin denetimsizliği ve vurdumduymazlığını dile getiren bir esnafımız ise şunları söyledi, “İki  yıldır yanıbaşımızda fırın açılmış. Belediye Başkanı hallederim dedi. Halletmedi. 20 tane dilekçe verdik. Dilekçelerin numaraları yanımda. Sorun çözülmedi.  Gelen müşteri orada ekmek 30 kuruş- 35 kuruş diyor. Ekmek satamıyoruz…Her şeyimiz 4 dörtlük,  maliye gelip bize ceza kesti… 2 Yıldır açılan fırına gitmişler, yeni açtık demişler. Ceza kesmemişler. Gelip bize kestiler. Gücü yeten yetene… Evlere kadar tepsi götürüyoruz. Diğer fırın daha ucuza ekmek veriyor ya sizde verirsiniz ya da ekmek almayız diyorlar. Bizden şimdi tüm tezgahı mermer yapmamızı istiyorlar… Bin beşyüz lira masraf durduk yerde… Zaten fırındaki her yer çelikten yapılmış. İşler kötü olduğu için oğlumu askere gönderemiyorum…”şeklinde konuştu.
Fırın esnafı, ekmek haricinde ücretsiz hiçbir şey pişirmek istemediğini ve izinsiz, ruhsatsız açılan fırınların kapatılmasını istedi.

Kaynak:sanliurfa.com

<< Geri

English French German Italian Russian Spanish Turkish

 HAFTANIN ATASÖZÜ
SORUNUN KENDİN DE OLDUĞUNU ANLAMAYAN İNSANLAR ÇÖZÜMÜ BAŞKALARININ HUZURUNU BOZMAKTA BULUR

SÜREKLİ HATA YAPAN KİŞİLERİ SÜREKLİ AFFETMEKLE O KİŞİLERİ YÜZSÜZ YAPARSINIZ

SÖYLEME SIIRINI DOSTUNA DOSTUNUN DA DOSTU VARDIR ODA SÖYLER DOSTUNA SONRA TUZ EKERLER POSTUNA

BAŞARILI İNSANLARIN PROĞRAMLARI BAŞARISIZ İNSANLARIN MAZERETLERİ VARDIR

CEHALET İNSANI ÇİRKİNLEŞTİRİR SUSKUNLUĞUM ASALETİMDENDİR HER LAFA VERİLECEK BİR CEVABIM VARDIR LAKİN ADAMA BAKARIM ADAMMI DİYE

TEMBELE İŞ BUYUR SANA AKIL ÖĞRETSİN

OYNARSAN HUYUN BOZULUR OYNAMASSAN OYUN BOZULUR

EŞEĞ'E HADDİNDEN FAZLA DEĞER VERİR İSEN KENDİNİ YARIŞ ATI ZANNEDER

GÖNÜL GÖZÜ GÖRMEYEN CAN GÖZÜ NEYLESİN DÜYADA DÖNMEYEN DİL AHIRETTE NE SÖYLESİN

MERDİ KIPTİ ŞECEAT ARZ EDERKEN SİRKATİN SÖYLER

EL YUMRUĞU YEMEYEN KİŞİ KENDİ YUMRUĞUNU VALYOZ ZANNEDER

GENÇLİĞİNDE YÜRÜMEYE ÜŞENEN KİŞİ İHTİYARLIĞINDA KOŞMAYA DOYAMAZ

EĞER MEVLA RAST GETİRİRSE KİŞİNİN İŞİNİ MERMERE GEÇİRİR DİŞİNİ EĞER MEVLA RAST GEİTRMEZ İSE KİŞİNİN İŞNİ MUHALLEBİ YER İKEN KIRAR DİŞİNİ

HAK SİLLESİNİ OLMAZ SEDASI VURDUMU DA OLMAZ DEVASI

AH İLE ABAD OLANIN AHİRİ BERBAD OLUR...!

DAMLAYA DAMLAYA GÖL OLUR, AKAR GİDER SEL OLUR...!

BİR YOĞURUMLUK HAMURUN VARSA DA ERBABINA YOĞURT...!

 ANKET
Web Sitemiz Nasıl Olmuş?
Süper
Güzel Olmuş
İdare Eder
Sıradan
Kötü
Berbat
  
 

Anasayfa  |  Kurumsal  |  Soyaunu  |  Gıda Haber  |  Online Uncu  |  İletişim


Çizginet
& Mehmet CAN

İRTİBAT TELEFONLARIMIZ

ÇAĞRI MERK.   0 850 302(UNCU)86 28
MERKEZ            0 216 316(UNCU)86 28
GSM SAİM
       0 530 225(UNCU)86 28


SORUNUN KENDİN DE OLDUĞUNU ANLAMAYAN İNSANLAR ÇÖZÜMÜ BAŞKALARININ HUZURUNU BOZMAKTA BULUR

Kapat !