Marka değil, kalite satıyoruz.
 

1994'ten beri UNCUNUZ

 
 

ÜYE OL  |  GİRİŞ    |  ŞİFREMİ UNUTTUM

Şarköy’de 2 metre 11 santimetre uzunluğundaki kabaklar görenleri şaşırtıyor.

 

Kabakları yetiştiren Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Turhan Buran (81), kabakları kendisine ait evinin bahçesinde yetiştirdiğini söyledi.

 

Geçen yıl hiç tanımadığı birinin muhtarlığa gelerek kendisine kabak tohumları verdiğini bildiren Buran, kişinin bunları ekmesini istediğini ve çok memnun kalacağını söylediğini aktardı.

 

Kendisinin aldığı tohumları bahçenin 2 yerine ektiğini anlatan Turhan Buran, kabakların bahçedeki bütün ağaçları sardığını ifade etti.

 

Zamanla 1 metreye ulaşan kabakları koparıp yediklerini belirten Buran, şunları kaydetti: “Gören komşular hayretler içinde kaldı. Bütün komşulara dağıttık onlarda yediler ve tadını herkes çok beğendi. Bu yaşıma kadar böyle lezzetli ve bu kadar uzun kabak görmedim. İki tanesini tohumluk olarak bıraktım. Birinin boyu tam 2 metre 11 santim geldi. Kabakların ağırlığı 20 kiloya kadar çıkıyor. Kış mevsimi olmasına rağmen kabaklar hala üremeye devam ediyor. Kabaklar ilçede şöhret oldu, duyanlar gelip hayret içinde izliyor. Kabakları yetiştirirken özel bir bakımda yapmadık. Sadece biraz koyun gübresi koyduk. Doğal ortamda yetiştiler.”

 

İki metrelik kabakları gören vatandaş Eyüp Ergün ise “Ömrümüzde bu güne kadar bu kadar uzun kabağa rastlamadık görünce hayretler içinde kaldık. 2 Metreyi aşan kabak olur mu? Emik oluyormuş kabaklarla hatıra resmi çekildik torunlarımıza göstereceğiz.” diye konuştu.

Şarköy'de 2 Metrelik Kabak Görenleri Şaşırtıyor

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde bir çiftçinin, evinin bahçesinde yetiştirdiği 2 metre uzunluğunda kabak görenleri şaşırtıyor.

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde bir çiftçinin, evinin bahçesinde yetiştirdiği 2 metre uzunluğunda kabak görenleri şaşırtıyor.

Kızılcaterzi köyündeki evinin bahçesinde çeşitli sebze ürünleri yetiştiren ve geçimini çiftçilikle sağlayan Hasan Selim Doğan,
Aa muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul'daki bir arkadaşından aldığı kabak tohumlarını bahçesine ektiğini, kabak tohumlarının bir süre önce ürün vermeye başladığını söyledi.

Bir çok kabağın boyunun yaklaşık 1 metreye ulaştıktan sonra topladığını anlatan Doğan, "Bazı kabaklar ise 2 metre boya ulaştı. Görenler çok şaşırıyor. Bunlardan 2 metrelik bir kabağı da torunuma hediye ettim. Köyümüzde böyle cins ve bu kadar uzun bir kabağa rastlamadım. Bahçedeki kabakların boyları gün geçtikçe uzuyor. Kabakları gören komşular da hayret ediyor" dedi.

Kabağın boyunun 2 metre olduğunu arkadaşlarına söylediğinde kimsenin inanmadığını vurgulayan Doğan, şunları kaydetti:

" Hemen hemen her gün suladığım kabaklar hızla büyüdü. Benim boyum 1.80, kabaklar benim boyumu geçti. Köyde kahvede arkadaşlarıma kabakların boyunun 2 metreyi geçtiğini söylediğimde kimse inanmadı. Bunun için kabağın birini köy kahvesine getirdim. Kabaklar köyde şöhret oldu. Kabağı duyanlar gelip bakıyor ve bazıları hatıra fotoğrafı çektiriyor. Bazıları ise tohumundan istiyor. Bana, bunları özel bakıp bakmadığımı soruyorlar. Hiçbir özel bakım yapmadım. Hiçbir katkı maddesi de kullanmadım. Doğal olarak yetiştirdim."

- TEKİRDAĞ

 

<< Geri

English French German Italian Russian Spanish Turkish

 HAFTANIN ATASÖZÜ
SORUNUN KENDİN DE OLDUĞUNU ANLAMAYAN İNSANLAR ÇÖZÜMÜ BAŞKALARININ HUZURUNU BOZMAKTA BULUR

SÜREKLİ HATA YAPAN KİŞİLERİ SÜREKLİ AFFETMEKLE O KİŞİLERİ YÜZSÜZ YAPARSINIZ

SÖYLEME SIIRINI DOSTUNA DOSTUNUN DA DOSTU VARDIR ODA SÖYLER DOSTUNA SONRA TUZ EKERLER POSTUNA

BAŞARILI İNSANLARIN PROĞRAMLARI BAŞARISIZ İNSANLARIN MAZERETLERİ VARDIR

CEHALET İNSANI ÇİRKİNLEŞTİRİR SUSKUNLUĞUM ASALETİMDENDİR HER LAFA VERİLECEK BİR CEVABIM VARDIR LAKİN ADAMA BAKARIM ADAMMI DİYE

TEMBELE İŞ BUYUR SANA AKIL ÖĞRETSİN

OYNARSAN HUYUN BOZULUR OYNAMASSAN OYUN BOZULUR

EŞEĞ'E HADDİNDEN FAZLA DEĞER VERİR İSEN KENDİNİ YARIŞ ATI ZANNEDER

GÖNÜL GÖZÜ GÖRMEYEN CAN GÖZÜ NEYLESİN DÜYADA DÖNMEYEN DİL AHIRETTE NE SÖYLESİN

MERDİ KIPTİ ŞECEAT ARZ EDERKEN SİRKATİN SÖYLER

EL YUMRUĞU YEMEYEN KİŞİ KENDİ YUMRUĞUNU VALYOZ ZANNEDER

GENÇLİĞİNDE YÜRÜMEYE ÜŞENEN KİŞİ İHTİYARLIĞINDA KOŞMAYA DOYAMAZ

EĞER MEVLA RAST GETİRİRSE KİŞİNİN İŞİNİ MERMERE GEÇİRİR DİŞİNİ EĞER MEVLA RAST GEİTRMEZ İSE KİŞİNİN İŞNİ MUHALLEBİ YER İKEN KIRAR DİŞİNİ

HAK SİLLESİNİ OLMAZ SEDASI VURDUMU DA OLMAZ DEVASI

AH İLE ABAD OLANIN AHİRİ BERBAD OLUR...!

DAMLAYA DAMLAYA GÖL OLUR, AKAR GİDER SEL OLUR...!

BİR YOĞURUMLUK HAMURUN VARSA DA ERBABINA YOĞURT...!

 ANKET
Web Sitemiz Nasıl Olmuş?
Süper
Güzel Olmuş
İdare Eder
Sıradan
Kötü
Berbat
  
 

Anasayfa  |  Kurumsal  |  Soyaunu  |  Gıda Haber  |  Online Uncu  |  İletişim


Çizginet
& Mehmet CAN

İRTİBAT TELEFONLARIMIZ

ÇAĞRI MERK.   0 850 302(UNCU)86 28
MERKEZ            0 216 316(UNCU)86 28
GSM SAİM
       0 530 225(UNCU)86 28


SORUNUN KENDİN DE OLDUĞUNU ANLAMAYAN İNSANLAR ÇÖZÜMÜ BAŞKALARININ HUZURUNU BOZMAKTA BULUR

Kapat !